ID IdentityT-shirtsNr. 0517

Interlock T-shirt

Kortærmet interlock T-shirt i blød antipillingkvalitet. Rund hals og smal halsrib. Tætsiddende model.

99 kr.

Farve: Hvid

Hvid
Grå melange
Koks grå
Rød
Lime
Grøn
Lilla
Lys blå
Turkis
Azur
Indigo
Navy
Sort
Mint
Mørk bordeaux
Oliven

Størrelse og antal

SUdsolgt
0
MPå lager
0
LUdsolgt
0
XLPå lager
0
2XLUdsolgt
0
3XLPå lager
0

Egenskaber

  • O-hals interlock T-shirt
  • Smal halsrib
  • Blød antipilling-kvalitet

Materialer

100% bomuld

Vægt: 210-220 g/m²

Certificeringer

OEKO-TEX® STANDARD 100, appx. 6, prod. class 1

Mængderabat — trækkes automatisk fra i kurven

AntalPris pr. stk.
1+99 kr.
100+95 kr.
Se størrelsesguide (PDF)

Vælg antal pr. størrelse ovenfor

Specifikationer

Varenummer
0517
Brand
ID Identity
Materiale
100% bomuld
Stofvægt
210-220 g/m²
Certificering
OEKO-TEX® STANDARD 100
Model
Herre
Størrelser
S, M, L, XL, 2XL, 3XL
Farver
Hvid, Grå melange, Koks grå, Rød, Lime, Grøn, Lilla, Lys blå, Turkis, Azur, Indigo, Navy m.fl.
  • O-hals interlock T-shirt
  • Smal halsrib
  • Blød antipilling-kvalitet

Trykkes med holdbart, vaskefast DTF-tryk i fuld farve — du ser trykprisen i designværktøjet, inden du bestiller. Vask på vrangen ved maks. 40° for længst mulig holdbarhed af trykket.

Pris på ID 0517

ID 0517 (Interlock T-shirt) koster 99 kr uden tryk, inkl. moms, fra 1 stk. Med et lille brystlogo på 8-10 cm lander stykprisen på ca. 129 kr, og opsætningen på 50 kr betales kun første gang pr. design. Bestiller I 100 stk af ID 0517, falder prisen automatisk til 94,50 kr pr. stk. uden tryk.

Sorteret efter pris er ID 0517 nr. 22 af 45 t-shirts i kataloget, hvor spændet går fra 45 kr til 169 kr uden tryk. Alle 6 størrelser af Interlock T-shirt koster det samme.

Priser inkl. moms for Interlock T-shirt 0517. Lille brystlogo = fra 30 kr pr. stk. inkl. påvarmning; større tryk og flere placeringer prissættes i designværktøjet.

AntalPris pr. stk.I alt
1 stk uden tryk99 kr99 kr
1 stk med lille brystlogo129 kr + 50 kr opsætning129 kr + 50 kr
10 stk med lille brystlogo129 kr pr. stk.1.340 kr inkl. opsætning
100 stk med lille brystlogo124,50 kr pr. stk.12.500 kr inkl. opsætning

Se hele prislisten på ID Identity priser og sådan beregnes trykprisen.

ID 0517 uden tryk

Interlock T-shirt 0517 uden tryk koster 99 kr, uanset om I bestiller 1 eller 99 stk. Antal pr. størrelse vælges øverst på siden, og ordren kan afgives uden design.

Den typiske grund til at købe ID 0517 blank er en prøve: én t-shirt i den størrelse, I er i tvivl om, før hele holdet bestilles med tryk. Blanke og trykte eksemplarer kan blandes i samme ordre, og trykprisen beregnes kun for dem med logo.

Alle 176 ID-modeller kan købes blanke – se ID Identity uden tryk.

Aktuelle farver på ID 0517

ID 0517 fås i 16 farver: Hvid, Grå melange, Koks grå, Rød, Lime, Grøn, Lilla, Lys blå, Turkis, Azur, Indigo, Navy, Sort, Mint, Mørk bordeaux, Oliven. 4 af farverne er lyse og 12 mørke – på de mørke lægger vi automatisk en hvid underlagsfilm under trykket, så logoet står lige så mættet som på de lyse.

  • Hvid321 stk
  • Grå melange187 stk
  • Koks grå863 stk
  • Rød615 stk
  • Lime860 stk
  • Grøn787 stk
  • Lilla159 stk
  • Lys blå71 stk
  • Turkis784 stk
  • Azur1.173 stk
  • Indigo283 stk
  • Navy487 stk
  • Sort1.115 stk
  • Mint1.201 stk
  • Mørk bordeaux793 stk
  • Oliven41 stk

Størst lager hos leverandøren lige nu har Mint, Azur og Sort (opdateret 28. oktober 2026). Skal I bruge mange styk i én farve, er det de sikreste valg til levering på 3-5 hverdage; en farve med lavt lager kan stadig bestilles – så spørg os om leveringstid.

ID 0517 størrelser

ID 0517 findes i 6 størrelser fra S til 3XL: S, M, L, XL, 2XL, 3XL. Modellen dækker de store størrelser 3XL, så hele holdet kan få samme t-shirt – og prisen er 99 kr i dem alle.

  • S1.285 stk
  • M2.271 stk
  • L2.221 stk
  • XL1.391 stk
  • 2XL1.505 stk
  • 3XL1.067 stk

ID 0517 findes også som damemodel Interlock T-shirt dame 0508 i S–4XL til 99 kr. Samme trykfil bruges på tværs af modellerne, så et blandet hold kan bestilles i én ordre.

Måleskema for Interlock T-shirt 0517 hos ID Identity – brystvidde og længde i centimeter pr. størrelse.

ID 0517 på lager

Leverandørens lager af ID 0517 er 9.740 stk på tværs af 16 farver og 6 størrelser, læst 28. oktober 2026. Alle 6 størrelser er på lager i mindst én farve.

Leverandørens lager af Interlock T-shirt 0517 pr. farve og størrelse, læst 28. oktober 2026. Grøn ≥ 20 stk, gul under 20, 0 = udsolgt hos leverandøren, – = farven fremstilles ikke i størrelsen.

FarveSMLXL2XL3XLI alt
Hvid0249037035321
Grå melange390050990187
Koks grå13204810601863
Rød20711343212040615
Lime7215120824314244860
Grøn15721017411412210787
Lilla2615763570159
Lys blå12000184171
Turkis15063330215026784
Azur78286404165881521.173
Indigo29650822681283
Navy0031043521487
Sort0308003874201.115
Mint4363282811150411.201
Mørk bordeaux7816319412380155793
Oliven000041041

Lagertallene læses hos leverandøren hver nat; vi har ikke ID 0517 liggende selv. Fra ordre til levering går der 3-5 hverdage, ved meget store oplag 5-10.

Lagerstatus for alle modeller: ID Identity på lager.

Mængderabat på ID 0517

Ved 100 stk af ID 0517 falder stykprisen automatisk i kurven fra 99 kr til 94,50 kr uden tryk – det svarer til 450 kr sparet på 100 stk. Trinnet findes på 62 af 176 modeller, og under 100 stk er stykprisen den samme ved 1 og 99 stk.

AntalPris pr. stk. uden trykMed lille brystlogo
1-99 stk99 kr129 kr
100+ stk94,50 kr124,50 kr

Vi giver tilbud på ID 0517 ved større ordrer, også når modellen ikke har et fast trin – skriv antal, farver og tryk til webshop@mdesigns.dk. Beregneren på mængderabat viser prisen ved jeres antal.

ID 0517 vs PRO Wear 0300

Den nærmeste model til ID 0517 i kataloget er PRO Wear T-shirt 0300 – samme varegruppe. Kort fortalt: 0300 koster 4 kr lavere pr. stk. uden tryk, vejer det samme (215 g/m²), tåler 80 °C mod 40 °C og fås i 21 farver og 2XS–7XL mod 16 farver og S–3XL.

Grønne felter markerer den bedste værdi i rækken. Priser inkl. moms, uden tryk. Lager er leverandørens samlede lager.

Interlock T-shirt 0517PRO Wear T-shirt 0300
Pris uden tryk99 kr95 kr
Pris fra 100 stk94,50 kr89,65 kr
Materiale100 % bomuld60 % bomuld, 40 % polyester
Gramvægt210-220 g/m²210-220 g/m²
Vask40 °C80 °C
TørretumblerNejJa, medium varme
Farver1621
StørrelserS–3XL2XS–7XL
Største størrelse3XL7XL
Antal størrelser612
CertificeringerOEKO-TEX® STANDARD 100OEKO-TEX® STANDARD 100, HACCP, ISO 15797
Industrivask (ISO 15797)NejJa
SerieInterlockPRO Wear
ModelHerreHerre
Lager hos leverandør9.740 stk267.231 stk

Sammenlign selv ID 0517 med en hvilken som helst anden model · Se PRO Wear T-shirt 0300

Hvad er Interlock T-shirt lavet af?

Interlock T-shirt 0517 er 100% bomuld i 210-220 g/m², certificeret efter OEKO-TEX® STANDARD 100. Modellen er herre og fås i 6 størrelser.

Bomuld er det mest ligefremme materiale at trykke på — farverne bliver mættede, og trykket ligger plant uden at glinse.

OEKO-TEX® STANDARD 100 på Interlock T-shirt 0517 betyder, at tekstilet er testet for sundhedsskadelige stoffer – relevant når tøjet bæres en hel arbejdsdag eller af børn.

Hvor kan logoet placeres på Interlock T-shirt?

Interlock T-shirt 0517 giver 16 farver at trykke på i 210-220 g/m² – 5 af dem mørke, hvor den hvide underlagsfilm lægges automatisk. Fronten er den store trykflade: et brystlogo på 8-10 cm til det diskrete udtryk, eller et motiv på op til 30 cm bredde, hvis det skal ses på afstand. Ryggen tager samme størrelse og bruges typisk til sponsornavne eller et større grafisk motiv.

Interlock T-shirt 0517 er den type, der oftest bestilles til events, foreningstøj og kampagner, fordi stykprisen rækker til hele holdet – og 16 farver og 6 størrelser gør det nemt at matche et logo.

Du placerer selv motivet på Interlock T-shirt 0517 i designværktøjet og ser resultatet på den valgte farve, inden du bestiller. Læs mere om DTF-tryk og holdbarhed.

Ofte stillede spørgsmål om ID 0517

Hvad koster ID 0517 uden tryk og med tryk?

Interlock T-shirt 0517 koster 99 kr uden tryk og ca. 129 kr med et lille brystlogo, plus 50 kr i opsætning første gang. Ved 100 stk er prisen 94,50 kr pr. stk. uden tryk. Alle priser er inkl. moms.

Kan man købe ID 0517 uden tryk?

Ja. ID 0517 sælges blank til 99 kr pr. stk. fra 1 stk i alle 6 størrelser. Vælg antal pr. størrelse på siden og læg i kurven uden at åbne designværktøjet. Levering 3-5 hverdage i hele Danmark.

Hvilke farver fås ID 0517 i?

16 farver: Hvid, Grå melange, Koks grå, Rød, Lime, Grøn, Lilla, Lys blå, Turkis, Azur, Indigo, Navy, Sort, Mint, Mørk bordeaux, Oliven. Størst lager hos leverandøren har Mint, Azur og Sort.

Hvilke størrelser fås ID 0517 i?

S, M, L, XL, 2XL, 3XL – 6 størrelser fra S til 3XL, alle til 99 kr. Damemodellen 0508 fås i S–4XL.

Er ID 0517 på lager?

Leverandøren har 9.740 stk af ID 0517 på lager pr. 28. oktober 2026 fordelt på alle størrelser. Vi bestiller hjem pr. ordre og leverer på 3-5 hverdage.

Er der mængderabat på ID 0517?

Ja, automatisk ved 100 stk: prisen falder fra 99 kr til 94,50 kr pr. stk. uden tryk. Under 100 stk er stykprisen den samme ved 1 og 99 stk, og ved større ordrer giver vi tilbud.

Hvad er forskellen på ID 0517 og 0300?

PRO Wear T-shirt 0300 – kort fortalt: 0300 koster 4 kr lavere pr. stk. uden tryk, vejer det samme (215 g/m²), tåler 80 °C mod 40 °C og fås i 21 farver og 2XS–7XL mod 16 farver og S–3XL.

Find, sammenlign og vælg – ID 0517 i kataloget