




T-TIME® T-shirt
Klassisk T-shirt med rund hals, fire-lags halsrib og nakke- og skulderbånd. Holder faconen vask efter vask.
Farve: Hvid
Størrelse og antal
Egenskaber
- O-hals T-shirt
- Fire-lags halsrib
- Holder faconen vask efter vask
Materialer
100% bomuld
Vægt: 175 g/m²
Certificeringer
Mængderabat — trækkes automatisk fra i kurven
| Antal | Pris pr. stk. |
|---|---|
| 1+ | 57 kr. |
| 100+ | 53 kr. |
Vælg antal pr. størrelse ovenfor
Specifikationer
- Varenummer
- 0510
- Brand
- ID Identity
- Materiale
- 100% bomuld
- Stofvægt
- 175 g/m²
- Certificering
- OEKO-TEX® STANDARD 100
- Model
- Herre
- Størrelser
- S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL, 5XL, 6XL
- Farver
- Hvid, Kit, Sand, Snow melange, Grå melange, Grafit melange, Koks grå, Pink, Rød, Bordeaux, Orange, Gul m.fl.
- O-hals T-shirt
- Fire-lags halsrib
- Holder faconen vask efter vask
Trykkes med holdbart, vaskefast DTF-tryk i fuld farve — du ser trykprisen i designværktøjet, inden du bestiller. Vask på vrangen ved maks. 40° for længst mulig holdbarhed af trykket.
Pris på ID 0510
ID 0510 (T-TIME® T-shirt) koster 57 kr uden tryk, inkl. moms, fra 1 stk. Med et lille brystlogo på 8-10 cm lander stykprisen på ca. 87 kr, og opsætningen på 50 kr betales kun første gang pr. design. Bestiller I 100 stk af ID 0510, falder prisen automatisk til 53,37 kr pr. stk. uden tryk.
Blandt de 45 t-shirts i ID Identitys katalog ligger ID 0510 som nr. 3 sorteret efter pris (fra 45 kr til 169 kr uden tryk). Prisen er den samme i alle 9 størrelser – der er intet tillæg for store størrelser.
Priser inkl. moms for T-TIME® T-shirt 0510. Lille brystlogo = fra 30 kr pr. stk. inkl. påvarmning; større tryk og flere placeringer prissættes i designværktøjet.
| Antal | Pris pr. stk. | I alt |
|---|---|---|
| 1 stk uden tryk | 57 kr | 57 kr |
| 1 stk med lille brystlogo | 87 kr + 50 kr opsætning | 87 kr + 50 kr |
| 10 stk med lille brystlogo | 87 kr pr. stk. | 920 kr inkl. opsætning |
| 100 stk med lille brystlogo | 83,37 kr pr. stk. | 8.387 kr inkl. opsætning |
Se hele prislisten på ID Identity priser og sådan beregnes trykprisen.
ID 0510 uden tryk
ID 0510 sælges blank til 57 kr pr. stk., inkl. moms og fra 1 stk. Læg størrelserne i kurven øverst på siden uden at åbne designværktøjet – 9 størrelser, samme pris i dem alle.
Køber I ID 0510 uden tryk, sparer I trykprisen, ikke tøjprisen: 57 kr er den samme med og uden logo. Det gør det nemt at teste farve og pasform på ét eksemplar, før resten af ordren får tryk.
Alle 176 ID-modeller kan købes blanke – se ID Identity uden tryk.
Aktuelle farver på ID 0510
ID 0510 fås i 25 farver: Hvid, Kit, Sand, Snow melange, Grå melange, Grafit melange, Koks grå, Pink, Rød, Bordeaux, Orange, Gul, Apple, Lime, Grøn, Oliven, Lilla, Mocca, Lys blå, Turkis, Kongeblå, Indigo, Navy, Sort, Mint. 7 af farverne er lyse og 18 mørke – på de mørke lægger vi automatisk en hvid underlagsfilm under trykket, så logoet står lige så mættet som på de lyse.
- Hvid54.377 stk
- Kit3.528 stk
- Sand6.241 stk
- Snow melange3.721 stk
- Grå melange205 stk
- Grafit melange5.124 stk
- Koks grå11.230 stk
- Pink2.491 stk
- Rød11.796 stk
- Bordeaux3.622 stk
- Orange5.846 stk
- Gul7.014 stk
- Apple2.975 stk
- Lime2.194 stk
- Grøn1.398 stk
- Oliven3.266 stk
- Lilla3.940 stk
- Mocca2.120 stk
- Lys blå5.022 stk
- Turkis3.957 stk
- Kongeblå8.752 stk
- Indigo3.410 stk
- Navy40.672 stk
- Sort114.996 stk
- Mint799 stk
Størst lager hos leverandøren lige nu har Sort, Hvid og Navy (opdateret 28. oktober 2026). Skal I bruge mange styk i én farve, er det de sikreste valg til levering på 3-5 hverdage; en farve med lavt lager kan stadig bestilles – så spørg os om leveringstid.
ID 0510 størrelser
ID 0510 findes i 9 størrelser fra S til 6XL: S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL, 5XL, 6XL. Modellen dækker de store størrelser 3XL, 4XL, 5XL og 6XL, så hele holdet kan få samme t-shirt – og prisen er 57 kr i dem alle.
- S22.733 stk
- M59.311 stk
- L88.448 stk
- XL75.150 stk
- 2XL34.176 stk
- 3XL16.554 stk
- 4XL8.326 stk
- 5XL1.746 stk
- 6XL2.252 stk
ID 0510 findes også som damemodel T-TIME® T-shirt dame 0511 i XS–6XL til 57 kr, og børnemodellen er T-TIME® T-shirt børn 40510 i størrelserne 2/3, 4/6, 8/10, 12/14 til 57 kr. Samme trykfil bruges på tværs af modellerne, så et blandet hold kan bestilles i én ordre.
Måleskema for T-TIME® T-shirt 0510 hos ID Identity – brystvidde og længde i centimeter pr. størrelse.
ID 0510 på lager
Leverandørens lager af ID 0510 er 308.696 stk på tværs af 25 farver og 9 størrelser, læst 28. oktober 2026. Alle 9 størrelser er på lager i mindst én farve.
Leverandørens lager af T-TIME® T-shirt 0510 pr. farve og størrelse, læst 28. oktober 2026. Grøn ≥ 20 stk, gul under 20, 0 = udsolgt hos leverandøren, – = farven fremstilles ikke i størrelsen.
| Farve | S | M | L | XL | 2XL | 3XL | 4XL | 5XL | 6XL | I alt |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hvid | 4.835 | 10.782 | 15.263 | 15.563 | 5.186 | 2.569 | 0 | 0 | 179 | 54.377 |
| Kit | 0 | 798 | 1.324 | 680 | 424 | 261 | 41 | – | – | 3.528 |
| Sand | 721 | 1.298 | 1.399 | 1.807 | 452 | 489 | 75 | – | – | 6.241 |
| Snow melange | 665 | 896 | 1.274 | 416 | 242 | 2 | 226 | – | – | 3.721 |
| Grå melange | 0 | 0 | 0 | 99 | 0 | 120 | 0 | – | – | 205 |
| Grafit melange | 67 | 1.367 | 1.408 | 1.075 | 735 | 333 | 139 | – | – | 5.124 |
| Koks grå | 1.026 | 2.303 | 3.027 | 2.612 | 706 | 992 | 564 | – | – | 11.230 |
| Pink | 448 | 588 | 778 | 144 | 328 | 167 | 38 | – | – | 2.491 |
| Rød | 850 | 2.398 | 2.506 | 2.969 | 2.054 | 704 | 315 | – | – | 11.796 |
| Bordeaux | 426 | 897 | 933 | 776 | 346 | 48 | 196 | – | – | 3.622 |
| Orange | 690 | 1.305 | 1.582 | 1.500 | 240 | 428 | 101 | – | – | 5.846 |
| Gul | 552 | 1.367 | 1.781 | 1.604 | 1.073 | 363 | 274 | – | – | 7.014 |
| Apple | 169 | 178 | 918 | 1.199 | 377 | 69 | 65 | – | – | 2.975 |
| Lime | 113 | 555 | 371 | 626 | 47 | 222 | 260 | – | – | 2.194 |
| Grøn | 302 | 125 | 530 | 34 | 0 | 407 | 0 | – | – | 1.398 |
| Oliven | 121 | 527 | 1.204 | 532 | 778 | 59 | 45 | – | – | 3.266 |
| Lilla | 335 | 1.180 | 926 | 767 | 384 | 203 | 145 | – | – | 3.940 |
| Mocca | 166 | 489 | 458 | 439 | 277 | 219 | 72 | – | – | 2.120 |
| Lys blå | 1.395 | 1.239 | 869 | 1.058 | 392 | 41 | 28 | – | – | 5.022 |
| Turkis | 259 | 1.356 | 1.031 | 342 | 830 | 71 | 68 | – | – | 3.957 |
| Kongeblå | 107 | 597 | 2.232 | 2.675 | 1.040 | 1.024 | 793 | 173 | 111 | 8.752 |
| Indigo | 173 | 846 | 515 | 917 | 653 | 220 | 86 | – | – | 3.410 |
| Navy | 1.423 | 6.248 | 13.288 | 10.820 | 3.949 | 2.088 | 1.525 | 731 | 600 | 40.672 |
| Sort | 7.705 | 21.939 | 34.668 | 26.377 | 13.552 | 5.365 | 3.186 | 842 | 1.362 | 114.996 |
| Mint | 185 | 43 | 167 | 119 | 111 | 90 | 84 | – | – | 799 |
Tallene er ID Identitys lager, ikke vores – vi bestiller hjem pr. ordre, trykker og sender inden for 3-5 hverdage. En størrelse med 0 kan stadig bestilles til senere levering.
Lagerstatus for alle modeller: ID Identity på lager.
Mængderabat på ID 0510
Ved 100 stk af ID 0510 falder stykprisen automatisk i kurven fra 57 kr til 53,37 kr uden tryk – det svarer til 363 kr sparet på 100 stk. Trinnet findes på 62 af 176 modeller, og under 100 stk er stykprisen den samme ved 1 og 99 stk.
| Antal | Pris pr. stk. uden tryk | Med lille brystlogo |
|---|---|---|
| 1-99 stk | 57 kr | 87 kr |
| 100+ stk | 53,37 kr | 83,37 kr |
Skal I bruge flere end 25 stk af ID 0510, så send antal og størrelser til webshop@mdesigns.dk – vi giver tilbud på alle modeller ved større ordrer. Se hele regnestykket på ID Identity mængderabat.
ID 0510 vs GAME 0500
Det mest stillede spørgsmål om ID 0510 er valget mellem T-TIME® T-shirt og GAME® T-shirt 0500. Kort fortalt: 0500 koster 9 kr lavere pr. stk. uden tryk, vejer 160 g/m² mod 175 g/m², tåler samme 60 °C og fås i 13 farver og S–3XL mod 25 farver og S–6XL. Hele gennemgangen står i T-TIME 0510 vs GAME 0500.
Grønne felter markerer den bedste værdi i rækken. Priser inkl. moms, uden tryk. Lager er leverandørens samlede lager.
| T-TIME® T-shirt 0510 | GAME® T-shirt 0500 | |
|---|---|---|
| Pris uden tryk | 57 kr | 48 kr |
| Pris fra 100 stk | 53,37 kr | 44,19 kr |
| Materiale | 100 % bomuld | 100 % bomuld |
| Gramvægt | 175 g/m² | 160 g/m² |
| Vask | 60 °C | 60 °C |
| Tørretumbler | Nej | Nej |
| Farver | 25 | 13 |
| Størrelser | S–6XL | S–3XL |
| Største størrelse | 6XL | 3XL |
| Antal størrelser | 9 | 6 |
| Certificeringer | OEKO-TEX® STANDARD 100 | OEKO-TEX® STANDARD 100 |
| Industrivask (ISO 15797) | Nej | Nej |
| Serie | T-TIME | GAME |
| Model | Herre | Herre |
| Lager hos leverandør | 308.696 stk | 77.490 stk |

vs
vs
vs
vs
vs
vs
vs
vsSammenlign selv ID 0510 med en hvilken som helst anden model · Se GAME® T-shirt 0500
Hvad er T-TIME® T-shirt lavet af?
T-TIME® T-shirt 0510 er 100% bomuld i 175 g/m², certificeret efter OEKO-TEX® STANDARD 100. Modellen er herre og fås i 9 størrelser.
175 g/m² er den klassiske mellemvægt: fast nok til at falde pænt og holde faconen, let nok til at bæres en hel arbejdsdag indendørs.
Bomuld er det mest ligefremme materiale at trykke på — farverne bliver mættede, og trykket ligger plant uden at glinse.
OEKO-TEX® STANDARD 100 på T-TIME® T-shirt 0510 betyder, at tekstilet er testet for sundhedsskadelige stoffer – relevant når tøjet bæres en hel arbejdsdag eller af børn.
Hvor kan logoet placeres på T-TIME® T-shirt?
T-TIME® T-shirt 0510 giver 25 farver at trykke på i 175 g/m² – 6 af dem mørke, hvor den hvide underlagsfilm lægges automatisk. Fronten er den store trykflade: et brystlogo på 8-10 cm til det diskrete udtryk, eller et motiv på op til 30 cm bredde, hvis det skal ses på afstand. Ryggen tager samme størrelse og bruges typisk til sponsornavne eller et større grafisk motiv.
T-TIME® T-shirt 0510 er den type, der oftest bestilles til events, foreningstøj og kampagner, fordi stykprisen rækker til hele holdet – og 25 farver og 9 størrelser gør det nemt at matche et logo.
Du placerer selv motivet på T-TIME® T-shirt 0510 i designværktøjet og ser resultatet på den valgte farve, inden du bestiller. Læs mere om DTF-tryk og holdbarhed.
Ofte stillede spørgsmål om ID 0510
Hvad koster ID 0510 uden tryk og med tryk?
T-TIME® T-shirt 0510 koster 57 kr uden tryk og ca. 87 kr med et lille brystlogo, plus 50 kr i opsætning første gang. Ved 100 stk er prisen 53,37 kr pr. stk. uden tryk. Alle priser er inkl. moms.
Kan man købe ID 0510 uden tryk?
Ja. ID 0510 sælges blank til 57 kr pr. stk. fra 1 stk i alle 9 størrelser. Vælg antal pr. størrelse på siden og læg i kurven uden at åbne designværktøjet. Levering 3-5 hverdage i hele Danmark.
Hvilke farver fås ID 0510 i?
25 farver: Hvid, Kit, Sand, Snow melange, Grå melange, Grafit melange, Koks grå, Pink, Rød, Bordeaux, Orange, Gul, Apple, Lime, Grøn, Oliven, Lilla, Mocca, Lys blå, Turkis, Kongeblå, Indigo, Navy, Sort, Mint. Størst lager hos leverandøren har Sort, Hvid og Navy.
Hvilke størrelser fås ID 0510 i?
S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL, 5XL, 6XL – 9 størrelser fra S til 6XL, alle til 57 kr. Damemodellen 0511 fås i XS–6XL.
Er ID 0510 på lager?
Leverandøren har 308.696 stk af ID 0510 på lager pr. 28. oktober 2026 fordelt på alle størrelser. Vi bestiller hjem pr. ordre og leverer på 3-5 hverdage.
Er der mængderabat på ID 0510?
Ja, automatisk ved 100 stk: prisen falder fra 57 kr til 53,37 kr pr. stk. uden tryk. Under 100 stk er stykprisen den samme ved 1 og 99 stk, og ved større ordrer giver vi tilbud.
Hvad er forskellen på ID 0510 og 0500?
GAME® T-shirt 0500 – kort fortalt: 0500 koster 9 kr lavere pr. stk. uden tryk, vejer 160 g/m² mod 175 g/m², tåler samme 60 °C og fås i 13 farver og S–3XL mod 25 farver og S–6XL. Se hele sammenligningen på siden T-TIME 0510 vs GAME 0500.
Find, sammenlign og vælg – ID 0510 i kataloget
Mere om t-shirts med tryk: T-shirts med tryk · T-shirts med logo til virksomheder






