ID IdentityT-shirtsNr. 0597

Stretch T-shirt ¾ ærmet dame

T-shirt i behagelig bomuldskvalitet med stretch, ¾ ærmer og rund hals. Smal ribkant i hals og ærmegab. Tætsiddende model.

119 kr.

Farve: Hvid

Hvid
Grå melange
Støvet aqua
Navy
Sort
Sand
Mocca

Størrelse og antal

XSPå lager
0
SPå lager
0
MPå lager
0
LPå lager
0
XLPå lager
0
2XLPå lager
0
3XLPå lager
0

Egenskaber

  • T-shirt i behagelig bomuldskvalitet med stretch
  • ¾ ærmer og O-hals
  • Smal ribkant i hals og ærmegab

Materialer

95% bomuld, 5% elastan

Certificeringer

OEKO-TEX® STANDARD 100, appx. 6, prod. class 1

Mængderabat — trækkes automatisk fra i kurven

AntalPris pr. stk.
1+119 kr.
100+115 kr.
Se størrelsesguide (PDF)

Vælg antal pr. størrelse ovenfor

Specifikationer

Varenummer
0597
Brand
ID Identity
Materiale
95% bomuld, 5% elastan
Certificering
OEKO-TEX® STANDARD 100
Model
Dame
Størrelser
XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL
Farver
Hvid, Grå melange, Støvet aqua, Navy, Sort, Sand, Mocca
  • T-shirt i behagelig bomuldskvalitet med stretch
  • ¾ ærmer og O-hals
  • Smal ribkant i hals og ærmegab

Trykkes med holdbart, vaskefast DTF-tryk i fuld farve — du ser trykprisen i designværktøjet, inden du bestiller. Vask på vrangen ved maks. 40° for længst mulig holdbarhed af trykket.

Pris på ID 0597

ID 0597 (Stretch T-shirt ¾ ærmet dame) koster 119 kr uden tryk, inkl. moms, fra 1 stk. Med et lille brystlogo på 8-10 cm lander stykprisen på ca. 149 kr, og opsætningen på 50 kr betales kun første gang pr. design. Bestiller I 100 stk af ID 0597, falder prisen automatisk til 114,72 kr pr. stk. uden tryk.

Blandt de 45 t-shirts i ID Identitys katalog ligger ID 0597 som nr. 35 sorteret efter pris (fra 45 kr til 169 kr uden tryk). Prisen er den samme i alle 7 størrelser – der er intet tillæg for store størrelser.

Priser inkl. moms for Stretch T-shirt ¾ ærmet dame 0597. Lille brystlogo = fra 30 kr pr. stk. inkl. påvarmning; større tryk og flere placeringer prissættes i designværktøjet.

AntalPris pr. stk.I alt
1 stk uden tryk119 kr119 kr
1 stk med lille brystlogo149 kr + 50 kr opsætning149 kr + 50 kr
10 stk med lille brystlogo149 kr pr. stk.1.540 kr inkl. opsætning
100 stk med lille brystlogo144,72 kr pr. stk.14.522 kr inkl. opsætning

Se hele prislisten på ID Identity priser og sådan beregnes trykprisen.

ID 0597 uden tryk

ID 0597 sælges blank til 119 kr pr. stk., inkl. moms og fra 1 stk. Læg størrelserne i kurven øverst på siden uden at åbne designværktøjet – 7 størrelser, samme pris i dem alle.

Køber I ID 0597 uden tryk, sparer I trykprisen, ikke tøjprisen: 119 kr er den samme med og uden logo. Det gør det nemt at teste farve og pasform på ét eksemplar, før resten af ordren får tryk.

Alle 176 ID-modeller kan købes blanke – se ID Identity uden tryk.

Aktuelle farver på ID 0597

ID 0597 fås i 7 farver: Hvid, Grå melange, Støvet aqua, Navy, Sort, Sand, Mocca. 3 af farverne er lyse og 4 mørke – på de mørke lægger vi automatisk en hvid underlagsfilm under trykket, så logoet står lige så mættet som på de lyse.

  • Hvid1.013 stk
  • Grå melange1.036 stk
  • Støvet aqua652 stk
  • Navy1.150 stk
  • Sort2.231 stk
  • Sand928 stk
  • Mocca512 stk

Størst lager hos leverandøren lige nu har Sort, Navy og Grå melange (opdateret 28. oktober 2026). Skal I bruge mange styk i én farve, er det de sikreste valg til levering på 3-5 hverdage; en farve med lavt lager kan stadig bestilles – så spørg os om leveringstid.

ID 0597 størrelser

ID 0597 findes i 7 størrelser fra XS til 3XL: XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL. Modellen dækker de store størrelser 3XL, så hele holdet kan få samme t-shirt – og prisen er 119 kr i dem alle.

  • XS659 stk
  • S1.214 stk
  • M1.666 stk
  • L1.540 stk
  • XL1.118 stk
  • 2XL706 stk
  • 3XL619 stk

ID 0597 har ikke en særskilt herremodel i kataloget; snittet er dameskåret, og størrelsesspændet XS–3XL dækker de fleste hold.

Måleskema for Stretch T-shirt ¾ ærmet dame 0597 hos ID Identity – brystvidde og længde i centimeter pr. størrelse.

ID 0597 på lager

Leverandørens lager af ID 0597 er 7.522 stk på tværs af 7 farver og 7 størrelser, læst 28. oktober 2026. Alle 7 størrelser er på lager i mindst én farve.

Leverandørens lager af Stretch T-shirt ¾ ærmet dame 0597 pr. farve og størrelse, læst 28. oktober 2026. Grøn ≥ 20 stk, gul under 20, 0 = udsolgt hos leverandøren, – = farven fremstilles ikke i størrelsen.

FarveXSSMLXL2XL3XLI alt
Hvid2921527724316333531.013
Grå melange129178165177188891101.036
Støvet aqua13216817610239350652
Navy36134319268196115821.150
Sort613885854563122032262.231
Sand1449212119216113979928
Mocca1283923102599269512

Tallene er ID Identitys lager, ikke vores – vi bestiller hjem pr. ordre, trykker og sender inden for 3-5 hverdage. En størrelse med 0 kan stadig bestilles til senere levering.

Lagerstatus for alle modeller: ID Identity på lager.

Mængderabat på ID 0597

Ved 100 stk af ID 0597 falder stykprisen automatisk i kurven fra 119 kr til 114,72 kr uden tryk – det svarer til 428 kr sparet på 100 stk. Trinnet findes på 62 af 176 modeller, og under 100 stk er stykprisen den samme ved 1 og 99 stk.

AntalPris pr. stk. uden trykMed lille brystlogo
1-99 stk119 kr149 kr
100+ stk114,72 kr144,72 kr

Skal I bruge flere end 25 stk af ID 0597, så send antal og størrelser til webshop@mdesigns.dk – vi giver tilbud på alle modeller ved større ordrer. Se hele regnestykket på ID Identity mængderabat.

ID 0597 vs Interlock 0509

Den nærmeste model til ID 0597 i kataloget er Interlock T-shirt l/æ dame 0509 – samme varegruppe. Kort fortalt: 0509 koster samme pr. stk. uden tryk, tåler samme 40 °C og fås i 13 farver og S–4XL mod 7 farver og XS–3XL.

Grønne felter markerer den bedste værdi i rækken. Priser inkl. moms, uden tryk. Lager er leverandørens samlede lager.

Stretch T-shirt ¾ ærmet dame 0597Interlock T-shirt l/æ dame 0509
Pris uden tryk119 kr119 kr
Pris fra 100 stk114,72 kr114,73 kr
Materiale95 % bomuld, 5 % elastan100 % bomuld
Gramvægt–210-220 g/m²
Vask40 °C40 °C
TørretumblerNejNej
Farver713
StørrelserXS–3XLS–4XL
Største størrelse3XL4XL
Antal størrelser77
CertificeringerOEKO-TEX® STANDARD 100OEKO-TEX® STANDARD 100
Industrivask (ISO 15797)NejNej
SerieID IdentityInterlock
ModelDameDame
Lager hos leverandør7.522 stk6.433 stk

Sammenlign selv ID 0597 med en hvilken som helst anden model · Se Interlock T-shirt l/æ dame 0509

Hvad er Stretch T-shirt ¾ ærmet dame lavet af?

Stretch T-shirt ¾ ærmet dame 0597 er 95% bomuld, 5% elastan, certificeret efter OEKO-TEX® STANDARD 100. Modellen er dame og fås i 7 størrelser.

Elastanen gør stoffet strækbart, og trykket skal kunne følge med. DTF-laget krakelerer ikke, når stoffet strækkes over skuldre og bryst.

OEKO-TEX® STANDARD 100 på Stretch T-shirt ¾ ærmet dame 0597 betyder, at tekstilet er testet for sundhedsskadelige stoffer – relevant når tøjet bæres en hel arbejdsdag eller af børn.

Hvor kan logoet placeres på Stretch T-shirt ¾ ærmet dame?

Stretch T-shirt ¾ ærmet dame 0597 giver 7 farver at trykke på – 2 af dem mørke, hvor den hvide underlagsfilm lægges automatisk. Fronten er den store trykflade: et brystlogo på 8-10 cm til det diskrete udtryk, eller et motiv på op til 30 cm bredde, hvis det skal ses på afstand. Ryggen tager samme størrelse og bruges typisk til sponsornavne eller et større grafisk motiv.

Stretch T-shirt ¾ ærmet dame 0597 er den type, der oftest bestilles til events, foreningstøj og kampagner, fordi stykprisen rækker til hele holdet – og 7 farver og 7 størrelser gør det nemt at matche et logo.

Du placerer selv motivet på Stretch T-shirt ¾ ærmet dame 0597 i designværktøjet og ser resultatet på den valgte farve, inden du bestiller. Læs mere om DTF-tryk og holdbarhed.

Ofte stillede spørgsmål om ID 0597

Hvad koster ID 0597 uden tryk og med tryk?

Stretch T-shirt ¾ ærmet dame 0597 koster 119 kr uden tryk og ca. 149 kr med et lille brystlogo, plus 50 kr i opsætning første gang. Ved 100 stk er prisen 114,72 kr pr. stk. uden tryk. Alle priser er inkl. moms.

Kan man købe ID 0597 uden tryk?

Ja. ID 0597 sælges blank til 119 kr pr. stk. fra 1 stk i alle 7 størrelser. Vælg antal pr. størrelse på siden og læg i kurven uden at åbne designværktøjet. Levering 3-5 hverdage i hele Danmark.

Hvilke farver fås ID 0597 i?

7 farver: Hvid, Grå melange, Støvet aqua, Navy, Sort, Sand, Mocca. Størst lager hos leverandøren har Sort, Navy og Grå melange.

Hvilke størrelser fås ID 0597 i?

XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL – 7 størrelser fra XS til 3XL, alle til 119 kr.

Er ID 0597 på lager?

Leverandøren har 7.522 stk af ID 0597 på lager pr. 28. oktober 2026 fordelt på alle størrelser. Vi bestiller hjem pr. ordre og leverer på 3-5 hverdage.

Er der mængderabat på ID 0597?

Ja, automatisk ved 100 stk: prisen falder fra 119 kr til 114,72 kr pr. stk. uden tryk. Under 100 stk er stykprisen den samme ved 1 og 99 stk, og ved større ordrer giver vi tilbud.

Hvad er forskellen på ID 0597 og 0509?

Interlock T-shirt l/æ dame 0509 – kort fortalt: 0509 koster samme pr. stk. uden tryk, tåler samme 40 °C og fås i 13 farver og S–4XL mod 7 farver og XS–3XL.

Find, sammenlign og vælg – ID 0597 i kataloget