ID IdentityPoloshirtsNr. 0587

Poloshirt økologisk dame

Økologisk poloshirt i blød piquékvalitet med stretch og ideel pasform. Poloshirten har 3-knaps stolpelukning med tone i tone knapper, samt forstærkning af nakke og skulder for den gode holdbare kvalitet. Poloshirten er fremstillet i økologisk certificeret bomuld efter den strengeste økologiske standard - fra den rå bomuld til det færdige produkt under stor hensyntagen til miljøkrav. Poloshirten er uden nakkemærke, hvilket giver mulighed for placering af eget logo.

199 kr.

Farve: Hvid

Hvid
Navy
Sort
Oliven
Støvet aqua
Azur
Off-white
Rød
Lys blå
Silver grey
Flaskegrøn
Lys grå melange

Størrelse og antal

XSUdsolgt
0
SUdsolgt
0
MPå lager
0
LPå lager
0
XLUdsolgt
0
2XLPå lager
0
3XLPå lager
0

Egenskaber

  • Økologisk certificeret bomuld
  • Blød piqué-kvalitet med stretch
  • Uden nakkemærke

Materialer

95% bomuld, organic, 5% elastan

Vægt: 190-200 g/m²

Certificeringer

OEKO-TEX® ORGANIC COTTON Blended

Mængderabat — trækkes automatisk fra i kurven

AntalPris pr. stk.
1+199 kr.
100+190 kr.
Se størrelsesguide (PDF)

Vælg antal pr. størrelse ovenfor

Specifikationer

Varenummer
0587
Brand
ID Identity
Materiale
95% bomuld, økologisk, 5% elastan
Stofvægt
190-200 g/m²
Certificering
OEKO-TEX® ORGANIC COTTON Blended
Model
Dame
Størrelser
XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL
Farver
Hvid, Navy, Sort, Oliven, Støvet aqua, Azur, Off-white, Rød, Lys blå, Silver grey, Flaskegrøn, Lys grå melange
  • Økologisk certificeret bomuld
  • Blød piqué-kvalitet med stretch
  • Uden nakkemærke

Trykkes med holdbart, vaskefast DTF-tryk i fuld farve — du ser trykprisen i designværktøjet, inden du bestiller. Vask på vrangen ved maks. 40° for længst mulig holdbarhed af trykket.

Pris på ID 0587

ID 0587 (Poloshirt økologisk dame) koster 199 kr uden tryk, inkl. moms, fra 1 stk. Med et lille brystlogo på 8-10 cm lander stykprisen på ca. 229 kr, og opsætningen på 50 kr betales kun første gang pr. design. Bestiller I 100 stk af ID 0587, falder prisen automatisk til 190,08 kr pr. stk. uden tryk.

Kataloget har 34 poloshirts fra 109 kr til 249 kr uden tryk, og ID 0587 er nr. 21 i den rækkefølge. Størrelsen ændrer ikke prisen – XS og 3XL koster begge 199 kr.

Priser inkl. moms for Poloshirt økologisk dame 0587. Lille brystlogo = fra 30 kr pr. stk. inkl. påvarmning; større tryk og flere placeringer prissættes i designværktøjet.

AntalPris pr. stk.I alt
1 stk uden tryk199 kr199 kr
1 stk med lille brystlogo229 kr + 50 kr opsætning229 kr + 50 kr
10 stk med lille brystlogo229 kr pr. stk.2.340 kr inkl. opsætning
100 stk med lille brystlogo220,08 kr pr. stk.22.058 kr inkl. opsætning

Se hele prislisten på ID Identity priser og sådan beregnes trykprisen.

ID 0587 uden tryk

Ja – ID 0587 kan købes helt uden tryk til 199 kr pr. stk. Vælg antal pr. størrelse øverst på siden og læg i kurven; designværktøjet skal ikke åbnes. Prisen er den samme i alle 7 størrelser, og der er ingen minimumsordre.

Blank er også valget, når ID 0587 skal suppleres uden nyt tryk – en ekstra poloshirt til en ny kollega i samme farve som resten. Genbestiller I senere med det gemte design, er der intet nyt opsætningsgebyr.

Alle 176 ID-modeller kan købes blanke – se ID Identity uden tryk.

Aktuelle farver på ID 0587

ID 0587 fås i 12 farver: Hvid, Navy, Sort, Oliven, Støvet aqua, Azur, Off-white, Rød, Lys blå, Silver grey, Flaskegrøn, Lys grå melange. 4 af farverne er lyse og 8 mørke – på de mørke lægger vi automatisk en hvid underlagsfilm under trykket, så logoet står lige så mættet som på de lyse.

  • Hvid396 stk
  • Navy1.029 stk
  • Sort1.462 stk
  • Oliven317 stk
  • Støvet aqua639 stk
  • Azur640 stk
  • Off-white580 stk
  • Rød833 stk
  • Lys blå700 stk
  • Silver grey922 stk
  • Flaskegrøn1.169 stk
  • Lys grå melange872 stk

Størst lager hos leverandøren lige nu har Sort, Flaskegrøn og Navy (opdateret 28. oktober 2026). Skal I bruge mange styk i én farve, er det de sikreste valg til levering på 3-5 hverdage; en farve med lavt lager kan stadig bestilles – så spørg os om leveringstid.

ID 0587 størrelser

ID 0587 findes i 7 størrelser fra XS til 3XL: XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL. Modellen dækker de store størrelser 3XL, så hele holdet kan få samme poloshirt – og prisen er 199 kr i dem alle.

  • XS907 stk
  • S1.503 stk
  • M2.532 stk
  • L1.834 stk
  • XL1.109 stk
  • 2XL976 stk
  • 3XL698 stk

ID 0587 findes også som herremodel Poloshirt økologisk 0586 i S–4XL til 199 kr. Samme trykfil bruges på tværs af modellerne, så et blandet hold kan bestilles i én ordre.

Måleskema for Poloshirt økologisk dame 0587 hos ID Identity – brystvidde og længde i centimeter pr. størrelse.

ID 0587 på lager

Leverandørens lager af ID 0587 er 9.559 stk på tværs af 12 farver og 7 størrelser, læst 28. oktober 2026. Alle 7 størrelser er på lager i mindst én farve.

Leverandørens lager af Poloshirt økologisk dame 0587 pr. farve og størrelse, læst 28. oktober 2026. Grøn ≥ 20 stk, gul under 20, 0 = udsolgt hos leverandøren, – = farven fremstilles ikke i størrelsen.

FarveXSSMLXL2XL3XLI alt
Hvid001579307769396
Navy65047024613577361.029
Sort602944632891471001091.462
Oliven101100083123317
Støvet aqua6361235135693640639
Azur92140118117477947640
Off-white7079391271278850580
Rød1001691451571219447833
Lys blå96132129911248246700
Silver grey971811721881409549922
Flaskegrøn1702733352057674361.169
Lys grå melange931741591861239146872

Grå felter betyder, at farven ikke fremstilles i den størrelse, ikke at den er udsolgt. Lageret er leverandørens og opdateres dagligt; leveringstiden er 3-5 hverdage i hele Danmark.

Lagerstatus for alle modeller: ID Identity på lager.

Mængderabat på ID 0587

Ved 100 stk af ID 0587 falder stykprisen automatisk i kurven fra 199 kr til 190,08 kr uden tryk – det svarer til 892 kr sparet på 100 stk. Trinnet findes på 62 af 176 modeller, og under 100 stk er stykprisen den samme ved 1 og 99 stk.

AntalPris pr. stk. uden trykMed lille brystlogo
1-99 stk199 kr229 kr
100+ stk190,08 kr220,08 kr

Uanset model giver vi tilbud ved større ordrer – skriv til webshop@mdesigns.dk med antal, farver og tryk, så regner vi på ID 0587. Trykprisen afhænger af trykkets størrelse, ikke af antallet, og opsætningen betales kun første gang.

ID 0587 vs PRO Wear CARE 0377

Den nærmeste model til ID 0587 i kataloget er PRO Wear CARE poloshirt klassisk dame 0377 – samme varegruppe. Kort fortalt: 0377 koster samme pr. stk. uden tryk, tåler 80 °C mod 40 °C og fås i 6 farver og XS–6XL mod 12 farver og XS–3XL.

Grønne felter markerer den bedste værdi i rækken. Priser inkl. moms, uden tryk. Lager er leverandørens samlede lager.

Poloshirt økologisk dame 0587PRO Wear CARE poloshirt klassisk dame 0377
Pris uden tryk199 kr199 kr
Pris fra 100 stk190,08 kr187,94 kr
Materiale95 % bomuld, økologisk, 5 % elastan50 % bomuld, 50 % polyester, genanvendt
Gramvægt190-200 g/m²–
Vask40 °C80 °C
TørretumblerNejJa, medium varme
Farver126
StørrelserXS–3XLXS–6XL
Største størrelse3XL6XL
Antal størrelser710
CertificeringerOEKO-TEX® ORGANIC COTTON BlendedEU Ecolabel, HACCP, ISO 15797
Industrivask (ISO 15797)NejJa
SerieØkologiskPRO Wear CARE
ModelDameDame
Lager hos leverandør9.559 stk4.978 stk

Sammenlign selv ID 0587 med en hvilken som helst anden model · Se PRO Wear CARE poloshirt klassisk dame 0377

Hvad er Poloshirt økologisk dame lavet af?

Poloshirt økologisk dame 0587 er 95% bomuld, økologisk, 5% elastan i 190-200 g/m², certificeret efter OEKO-TEX® ORGANIC COTTON Blended. Modellen er dame og fås i 7 størrelser.

Elastanen gør stoffet strækbart, og trykket skal kunne følge med. DTF-laget krakelerer ikke, når stoffet strækkes over skuldre og bryst.

OEKO-TEX® ORGANIC COTTON Blended på Poloshirt økologisk dame 0587 betyder, at tekstilet er testet for sundhedsskadelige stoffer – relevant når tøjet bæres en hel arbejdsdag eller af børn.

Hvor kan logoet placeres på Poloshirt økologisk dame?

Poloshirt økologisk dame 0587 giver 12 farver at trykke på i 190-200 g/m² – 3 af dem mørke, hvor den hvide underlagsfilm lægges automatisk. Logoet sidder næsten altid på venstre bryst i 8-10 cm — kraven gør et stort fronttryk uroligt. Ærmet fungerer til initialer, titel eller webadresse, og ryggen mellem skulderbladene til firmanavn, hvis personalet skal kunne genkendes på afstand.

Poloshirt økologisk dame 0587 er et typisk valg til kundevendte roller – servicefag, messer og kundemøder – hvor tøjet skal signalere firma uden at være uniform; med 12 farver og 7 størrelser kan en hel afdeling matche.

Du placerer selv motivet på Poloshirt økologisk dame 0587 i designværktøjet og ser resultatet på den valgte farve, inden du bestiller. Læs mere om DTF-tryk og holdbarhed.

Ofte stillede spørgsmål om ID 0587

Hvad koster ID 0587 uden tryk og med tryk?

Poloshirt økologisk dame 0587 koster 199 kr uden tryk og ca. 229 kr med et lille brystlogo, plus 50 kr i opsætning første gang. Ved 100 stk er prisen 190,08 kr pr. stk. uden tryk. Alle priser er inkl. moms.

Kan man købe ID 0587 uden tryk?

Ja. ID 0587 sælges blank til 199 kr pr. stk. fra 1 stk i alle 7 størrelser. Vælg antal pr. størrelse på siden og læg i kurven uden at åbne designværktøjet. Levering 3-5 hverdage i hele Danmark.

Hvilke farver fås ID 0587 i?

12 farver: Hvid, Navy, Sort, Oliven, Støvet aqua, Azur, Off-white, Rød, Lys blå, Silver grey, Flaskegrøn, Lys grå melange. Størst lager hos leverandøren har Sort, Flaskegrøn og Navy.

Hvilke størrelser fås ID 0587 i?

XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL – 7 størrelser fra XS til 3XL, alle til 199 kr. Herremodellen 0586 fås i S–4XL.

Er ID 0587 på lager?

Leverandøren har 9.559 stk af ID 0587 på lager pr. 28. oktober 2026 fordelt på alle størrelser. Vi bestiller hjem pr. ordre og leverer på 3-5 hverdage.

Er der mængderabat på ID 0587?

Ja, automatisk ved 100 stk: prisen falder fra 199 kr til 190,08 kr pr. stk. uden tryk. Under 100 stk er stykprisen den samme ved 1 og 99 stk, og ved større ordrer giver vi tilbud.

Hvad er forskellen på ID 0587 og 0377?

PRO Wear CARE poloshirt klassisk dame 0377 – kort fortalt: 0377 koster samme pr. stk. uden tryk, tåler 80 °C mod 40 °C og fås i 6 farver og XS–6XL mod 12 farver og XS–3XL.

Find, sammenlign og vælg – ID 0587 i kataloget